וידאו משגע: רבבות ניבתנים רובצים על החוף באלסקה

הניבתנים עלו אתמול (ראשון) לכותרות לאחר שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, נפגש עם נציגיהם של היונקים הימיים הגדולים בפארק המים בוולדיווסטוק ואף לחץ את סנפיריהם. להיטי ככל שיהיה, הסרטון המתעד את הפגישה הוא לא סרטון הניבתנים הכי מוצלח שתראו החודש. הווידאו הבא – שמציג מרבץ המוני של ניבתנים באלסקה – דווקא כן:

רבבות הניבתנים הפסיפיים (Odobenus rosmarus divergens) צולמו ממסוק במסגרת מחקר חדש, שתוצאותיו התפרסמו בכתב העת PLOS ONE. החוקרים ביקשו לברר אם צילומי וידאו מן האוויר יאפשרו להם לאמוד את גודל עדרי הניבתנים, המורכבים בעיקר מנקבות ומגוריהן, ולפלח אותם על פי קבוצות גיל.

עד השנים האחרונות, בילו נקבות הניבתנים וגוריהן את הקיץ בעיקר על הקרח בים צ'וקצ'י, המהווה חלק מאוקיינוס הקרח הצפוני. שינוי אקלימי הביא לכך שכעת, בשלהי הקיץ כבר לא נותר קרח בים זה, ועדרי הניבתנים עברו לרבוץ על חופי אלסקה וחצי האי הצ'וקצ'י. המעבר לחוף אפשר לחקור את הניבתנים ביתר קלות; אם בעבר היה קשה מאוד להגיע אל היונקים הענקיים, החוף באלסקה נגיש יחסית. מצילומי הווידאו של החוקרים הקנדים ניתן היה ללמוד כי העדרים שצולמו מנו בין 8,300 ל-19,400 פרטים ובסך הכל תועדו כ-30 אלף ניבתנים על רצועת חוף שאורכה כקילומטר בלבד. נציין כי ניבתן זכר שוקל בממוצע יותר מ-1,200 קילוגרמים, ונקבה – יותר מ-850 קילוגרמים.

והנה גם פוטין וחבר:

עוד חדשות מסעירות על חיות:
צפו: כריש חדש ש"הולך" על קרעית הים
דיונון מעמקים מסתורי צולם לראשונה
מחזירים לטבע חיית כיס חמודה ביותר

מה דעתכם?