צפו: הפנדה הענקית מיי שונג יולדת בשידור חי

גור קטנטן נולד אתמול לפנדה הענקית מיי שונג בגן החיות הלאומי של סמית'סוניאן בוושינגטון הבירה – והפעם זה קרה לעיני המצלמות.

מיי שונג עברה טיפולי הזרעה מלאכותית בסוף מרץ, לאחר שהמאמץ להשיג הפריה טבעית בעזרתו של הפנדה טיין טיין לא צלח. בחודשים הבאים היא החלה לגלות סימנים שונים להריון – או להריון מדומה. ב-7 באוגוסט, החלו המטפלים לעקוב אחריה 24 שעות ביממה, באמצעות המצלמות המותקנות במגורי הפנדות, וחיכו להתפתחויות. עד הרגע האחרון, לא היה ידוע בוודאות אם מיי שונג אכן הרה, משום שהיא הפסיקה לשתף פעולה עם בדיקות האולטרסאונד, ובבדיקה האחרונה שנערכה ב-5 באוגוסט לא נמצא עובר ברחמה.

זה גור! (צילום: Smithsonian's National Zoo)

זה גור! (צילום: Smithsonian's National Zoo)

ועם זאת, אתמול ב-15:36 (שעון מקומי) ירדו לה המים והחלו צירים. כשעתיים לאחר מכן, הגור הגיח לאוויר העולם בצווחות, ומיי שונג מיהרה לערסל אותו. בגן החיות התריעו על הלידה הצפויה בפייסבוק וגולשים מרחבי העולם קיבלו הזדמנות לצפות בה בשידור חי. מתחם הפנדות בגן החיות סגור למבקרים כבר שלושה שבועות כדי לא להפריע את שלוות נפשה של מיי שונג, וניתן לצפות בפנדות באמצעות המצלמות.

זהו הגור השלישי שנולד למיי שונג, בת 15. הגור הראשון שלה, טיי שאן, נולד ב-2005 והוא חי כעת בסין. הגור השני נולד בשנה שעברה, אך למרבה הצער מת כעבור כמה ימים.

צפו בלידה:

תתחדשי, מתוקה. מיי שונג (צילום: Smithsonian's National Zoo)

תתחדשי, מתוקה. מיי שונג (צילום: Smithsonian's National Zoo)

מיי שונג משחקת בשלג (צילום: Smithsonian's National Zoo)

מיי שונג משחקת בשלג (צילום: Smithsonian's National Zoo)

עוד חדשות מסעירות על חיות:
גוזלי תנשמת ישנים כמו תינוקות
תנין מזנק על רקון – דרמה בארבע תמונות
לראשונה: סוסת בר נולדה מהזרעה מלאכותית

מה דעתכם?