צפו: מחזירים לטבע חיית כיס חמודה ביותר

הבנדיקוּט המזרחי (Perameles gunnii) הוא עכבר כיס בעל חוטם ארוך וזנב קצר, שחי במדינת ויקטוריה באוסטרליה ובאי השכן טזמניה. היונק הפרוותי שניזון מחרקים ומתולעים היה לטרף לאוכלוסיית השועלים של ויקטוריה, שנחשבת לאחד האיומים המרכזיים על המאמצים לשימור חיי הבר שם, ובכל הנוגע ליבשת גופא, מוגדר הבנדיקוט המזרחי מין נכחד בטבע.

השועלים הובאו לאוסטרליה במאה ה-19 בידי מתיישבים מאירופה והם ידועים לשמצה כמי שגרמו להיכחדותם של כמה וכמה מינים מקומיים. עם זאת, מחקר חדש מראה כי הסיפור לא כל כך פשוט, וכי הטורפים הגדולים (שועלים, חתולים ודינגו) מגבילים את תפוצתו של מין אחר שמחסל עכברי כיס – החולדה המצויה. החוקרים טוענים כי סילוקם של השועלים והחתולים מאיי אוסטרליה עלול לגרום לשגשוג אוכלוסיית החולדות ולפגיעה קשה עוד יותר במינים המקוריים.

ובחזרה לבנדיקוטים ולמאמץ להשיב אותם אל הטבע. בחודש שעבר, שחררו גני החיות של ויקטוריה 32 בנדיקוטים לפארק וודלנדס המקומי, בשטח מגודר נטול שועלים. כפי שאפשר לראות בווידאו שלהלן, הבנדיקוטים החביבים דילגו החוצה מתוך מדווזות הקרטון שבהן הוחזקו ונעלמו אל תוך החשכה. בשבוע שעבר, רובם שבו ונלכדו בידי אנשי גן החיות – לשם בקרה. 24 בנדיקוטים נתפסו, נבדקו ושוחררו בחזרה. הבשורה המשמחת היא שבשבועות שהבנדיקוטים בילו בטבע, הם לא התבטלו: בכיסיהן של הנקבות נמצאו 16 גורים.

הבנדיקוטים יוצאים לחופשי:

משחררים את הבנדיקוטים בשנית, לאחר הבדיקות:

עוד חדשות מסעירות על חיות:
הפנדה מיי שונג ילדה בשידור חי
גורי תנשמת ישנים כמו תינוקות
מגה-חמוד: שלישיית חתלתולות שונר

מה דעתכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.