איך נראה ציד מנקודת מבטו של אליגטור? צפו בתיעוד

לא קל לחקור את הרגלי הציד של טורפים גדולים – תנינים, כרישים, זאבים וכולי – מהסיבה הפשוטה שמדובר בחיות מסוכנות למדי. חוקר נועז שינסה לעמוד בין תנין לאוכל שלו, עוד עלול לחטוף ביס. משום כך, החליטו חוקרים אמריקנים להשתמש בפלאי הטכנולוגיה כדי ללמוד יותר על אורחות חייו של האליגטור האמריקני (Alligator mississippiensis) בפלורידה. החוקרים חיברו מצלמות וידאו לגופם של האליגטורים, והצילומים לפניכם:

אליגטור מנסה לצוד

אליגטור מצליח לצוד

החוקרים מציינים במאמר שפרסמו בכתב העת PLOS ONE כי כל מה שידוע על הרגלי התזונה של האליגטור האמריקני מתבסס על ניתוח תוכן הקיבה וכן על תצפיות שנעשו באליגטורים בשבי. מעט מאוד ידוע על התנהגותם בטבע. במסגרת המחקר, הוצמדו מצלמות ל-15 אליגטורים, באמצעות רתמה שמתנתקת באופן אוטומטי. המצלמות הופעלו במשך יום או יומיים.

אליגטור שמצלמה חוברה לגופו (צילום: J.C. Nifong, PLOS ONE)

אליגטור שמצלמה חוברה לגופו (צילום: J.C. Nifong, PLOS ONE)

בהתבסס על צילומי הווידאו, למדו החוקרים כי האליגטורים צדו בעיקר בשעות הלילה – אך שיעור ההצלחות שלהם היה גבוה יותר דווקא בשעות הבוקר. החוקרים תיעדו גם את התנוחה שממנה יצאו האליגטורים למסע הציד וגילו כי האליגטורים שהחלו את המתקפה כשהם שקועים במים נחלו הצלחות רבות יותר מאלו שגופם בצבץ מעל פני המים. עוד בדקו החוקרים כמה זמן הקדישו האליגטורים לפעילויות שונות. התברר כי 41.1% מהזמן הם בילו ברביצה על פני המים, ו-39.9% מהזמן הם היו שקועים בתוך המים. את יתר הזמן הם העבירו בשחייה או על הקרקע מחוץ למים. רק 0.7% מזמנם הוקדש לחיפוש מזון.

עוד ידיעות מסעירות על חיות:

דג עם מרפקים. טיקטאליק (איור: Kalliopi Monoyios)
הדג הקדום שנעמד על רגליו האחוריות
סתם, ערימה תמימה של זרדים צפה לה על המים, מחכה שמישהו ירים אותה ויבנה ממנה קן. מה, לא? (צילום: Vladimir Dinets)
התנין שטמן מלכודת לעופות
עכבר נגד עקרב (צילום: Ashlee Rowe)
העכבר שמכסח עקרבים קטלניים

מה דעתכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.