חורף על החוף: גורי כלב ים אפור בשידור חי

הי, חברוש. כלב ים אפור (צילום: Amanda Boyd, USFWS)

הי, חברוש. כלב ים אפור (צילום: Amanda Boyd, USFWS)

מדי חורף, מתנחלים המוני כלבי ים אפורים ב"אי כלבי הים" (Seal Island) בצפון מדינת מיין בארה"ב כדי להמליט גורים ולטפל בהם. החל מהשנה שעברה, אפשר גם לצפות בפעוטון הימי הזה בשידור חי: מצלמות רשת מיוחדות מתעדת בזמן אמת את מה שקורה על החוף במיין בין עשר בבוקר לשתיים אחר הצהריים, שעון מקומי (שזה אומר 21:00-17:00, שעוננו). בשאר הזמן אפשר לחזות בקטעים נבחרים מעלילות כלבי הים.

השידור החי המופעל על ידי הארגון explore.org, לא נועד רק להעשיר את היום שלכם בחמידותו, אלא גם לאפשר לחוקרים מטעם מנהל האוקיינוס והאטמוספירה הלאומי של ארה"ב (NOAA) לעקוב אחרי פעילות כלבי ים וללמוד עוד על מושבת ההמלטה השנייה בגודלה בארה"ב (הגדולה ביותר נמצאת במדינת מסצ'וסטס). המצלמות פעילות עד סוף פברואר, ובתקופה זו צפויים להיוולד על האי מאות גורי כלבי ים. האמהות נשארות על החוף עם הגורים שלהן במשך כשלושה שבועות בלבד; לא עובר זמן רב והגורים מפסיקים לינוק, פרוותם הלבנה מתחלפת בפרווה אפורה, והם קופצים למים, תרתי משמע: מתחילים לצוד את מזונם בעצמם ולנהל אורח חיים עצמאי.

צפו בשידור החי מממלכת גורי כלבי הים:

ואם המצלמות לא פעילות, הנה סרטון מקסים על צמד כלבות ים, אם ובתה:

עוד חדשות מסעירות על חיות:

מסע מסוכן לשירותים. עצלן תלת-אצבע (צילום: Carol Schaffer, CC BY 2.0)למה עצלן יורד מהעץ לעשות קקי? תקבל את הג'וב בירושה? הגורה, כשהייתה עוד יותר קטנה (צילום: WWF-Indonesia / Wishnu Sukmantoro)פילה קטנה לומדת להשתמש בחדק הלוטרות המהמרותהלוטרות המהמרות של סוצ'י 2014

מה דעתכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.