תיעוד: גור ארמדיל ענקי בפעולה

פרויקט המחקר שהביא לכם את אלבום התמונות המקסים שבו נראים שלל יצורים מתארחים בבורות שחפרו ארמדילים ענקיים, מפרסם כעת סדרת סרטונים נוספת, שצולמה בסוף השנה שעברה. בסרטונים שהעלה ליוטיוב החוקר ד"ר ארנו דבייה מככב אלכס – גור אמרדיל ענקי, שחי עם אמו איזבל באזור ביצות רחב ידיים בברזיל שנקרא פנטנל.

הארמדיל חופר וכולם נהנים: צפו בתמונות

החוקרים תיעדו את אלכס, שנולד ביולי 2013, בכמה שלבים בחייו, אשר הסובבים, כיאה לבני מינו, סביב המחפורת בחול שבה הוא מבלה את ימיו. בגיל שלושה שבועות הוא צולם עובר מחפירה לחפירה בהשגחת האם. בגיל חמישה חודשים הוא נראה נח על תלולית חול ליד החפירה שאמו הכינה. דבייה מסביר כי בשלב זה, האם יוצאת מדי פעם לחפש מזון, והגור נשאר לחכות לה בסבלנות. בגיל חצי שנה הוא עדיין יונק, אבל כבר מתחיל להגיח החוצה מהחפירה ולתור אחר מזון בכוחות עצמו.

אלכס בגיל שלושה שבועות:

אלכס בגיל חמישה חודשים:

אלכס בגיל חצי שנה:

לפני כשנה, פרסם הפרויקט Pantanal Giant Armadillo Project צילומים ראשונים אי-פעם של גור ארמדיל ענקי. זהו מין הארמדילים הגדול ביותר; אורכו, כולל הזנב, יכול להגיע ל-1.5 מטרים ומשקלו – ל-50 קילוגרמים. אף הוא מצוי באזורים נרחבים בדרום אמריקה, מעט מאוד ידוע על אודותיו. המיזם בפנטנל הוא הראשון לערוך מחקר אקולוגי ארוך טווח על הארמדיל הענקי, המוגדר מין פגיע בידי איגוד השימור העולמי (IUCN).

עוד חדשות מסעירות על חיות:


אל תתעסקו אתו. חסילון המנטיס (צילום:  prilfish, CC BY 2.0)
הראייה המטורפת של המנטיס

בכל היבשת נותרו פחות מ-35 אלף. גורי אריות (צילום: Phillip Henschel/Panthera)
האריה הולך ונכחד במערב אפריקה

גם חמוד, גם רפואי. עצלן (צילום: Sergio Delgado, CC BY 2.0)
פרוות עצלן – מקור לאנטיביוטיקה?

מה דעתכם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.